TÜM ÜRÜNLERDE İNDİRİM – KARGO BEDAVA

Sertfikalarımız

Sertfikalarımız


SADECE KENDİ AĞAÇLARIMIZIN MAHSÜLLERİ…

 

Boztepe Zeytinyağları, Balıkesir'in Gömeç İlçesi’nde, Boztepeler Mevkii’nde 600.000 Metrekare Araziye Yayılmış 7600 Zeytin Ağacından, Rafinasyon Işlemi Yapılmadan Saf Ve Limitli Olarak Üretilmektedir. Hasat Zamında Günlük Olarak Toplanan Zeytinler, Yağın Oksidasyona Uğramasına Izin Verilmeden 4 Saat Içinde Sıkıma Girer. Üretim Sürecinde Mamulün Temas Ettiği Alanlar Sadece Kromdur. İleri Teknoloji Zeytin Sıkım Sayesinde Antioksidanlar, Poliphenollar Gibi Buharlaşabilen Yararlı Bileşenlerde Kayıp Yaşanmaz. Ayrıca Yine Sıcaklığın Düşük Olması Sebebiyle Aromatik Özellikleri Açısından Daha Zengin Bir Zeytinyağı Elde Edilmiş Olur.

 

Limitli Olmasının Sebebi,  Hiç Bir Farklı Zeytin Cinsi Karışımına Izin Verilmeden Ve Zeytinler Hiç Bekletilmeden Sıkımı Yapılan, İyi Tarım Sertifikalı Soframızdaki Yağı Paylaşmamızdır.

 

Zeytinyağımız, Koyu Yeşilimsi Zümrüt Renkli, Kendine Has Kokulu, Yüksek Seviyede Acı Ve Yakıcıdır.  Zeytinyağında Dilinizde Hissedilen Acılık Ile Boğazınızda Hissedilen Yakıcılık Olumlu Özellikler Olup Yağın Kalite Kriterini Gösteren Unsurlardandır. Acı Olan Zeytinyağı Daha Fazla Fenol (Phenol) Içerir Ve Daha Uzun Zaman Beklemeye Dayanır.

 

 Arazide Zeytin Ağaçlarının Yanı Sıra Kekik Ve Adaçayı Da Doğal Olarak Yetişmekte Ve Yetiştirdiğimiz Zeytinlere Eşsiz Bir Tat Kazandırmaktadır.

 

DOĞAL SIZMA ZEYTİNYAĞI

 

"Sofralık Ovada, Yağlık Dağda Yani Boztepeler’ De Yetişir."

 

18. Yüzyılda Osmanlı Saray Mutfağını Lezzetlendiren, Sarayın Aydınlatılmasında Da Kullanılan Doğanın Bize Armağanı Bu Sağlık Ve Hayat Iksiri, Tüm Ağaç Bakımlarından Hasadına Kadar Her Aşamasıyla Titizlikle Ilgilendiğimiz Ayvalık Tipi Zeytin Ağaçlarından Elde Edilmektedir.

 

Sadece Yeterli Olgunluğa Ulaşmış Zeytinlerin Işlenmesiyle Elde Edilen Maksimum %0,5 Asiditeye Sahip, Kimyasal Ve Duyusal Özellikler Açısından Üstün Kalitedeki Bu Yağ, Salataların Ve Sosların Olduğu Kadar Sıcak Yemeklerin De Aranılan Lezzetidir.

 

Zeytinler, Zedelenmeden Elle Toplandıktan Sonra En Fazla Dört Saat Içinde Sıkılmaktadır.    

 

Zeytinyağının Orijinal Tadı, Kokusu Ve Içeriğindeki Sağlıklı Bileşenlerin Korunabilmesi Için Işıktan Koruyan Uvag Yeşil Cam Şişede, Siyah Kapşonlu Ambalaj Ile Sunulmaktadır.WhatsApp ile iletişime geç